Listopad 2012

Aaja Nachle

24. listopadu 2012 v 21:26 | Gaja Gamini |  Recenze
Režie: Anil Mehta
Hrají: Madhuri Dixit, Konkona Sen Sharma, Kunal Kapoor, Vinay Pathak, Irffan Khan, Divya Dutta, Ranvir Shorey, Akshaye Khanna
Rok: 2007
Moje hodnocení: 7/10Jsou věci, které nikdy nepochopím, a jednou z nich je, jak mohl tenhle film tak krutě propadnou u indického publika (protože v zahraničí to byl hit). Film nikdy nesliboval být ničím než zábavou s krásnou hudbou a tancem, a to také byl. Co víc - herecké výkony jsou výborné od všech zúčastněných, a příběh sice není nejoriginálnější, ovšem nikoho neurazí, nechá ve vás hezký pocit - a hlavně kouzlo Aaja Nachle je takové, že se k filmu můžete kdykoliv vrátit, podívat se na něj znovu a pořád se bavit.

Plakáty křičely měsíce dopředu, že "Madhuri Dixit je zpátky" po pěti letech, kdy se uklidila do soukromí, aby porodila dvě děti, a je tak i docela zajímavé sledovat určitou paralelu mezi herečkou a postavou, kterou ztvárnila.

Diya je Indka žijící už léta v USA, kde provozuje vlastní taneční školu. Má dceru a je svobodná matka - a očividně jí to vyhovuje. Teprve když dostane telefon, že její starý guru v Indii umírá, sebere se po dlouhých letech a rozhodne se na čas vrátit do místa, z kterého kdysi přes veškerá společenská pravidla utekla s Američanem. Místo se příliš nezměnilo, je to pořád maloměstská komunita plná předsudků, jen její rodiče už tam dávno nežijí, jelikož její útěk jim způsobil příliš velkou hanbu a tak se odstěhovali. Diya přijede pozdě - její guru právě zemřel, a dal jí úkol zachránit Ajantu, divadlo-amfiteátr, kde se kdysi učila tančit. Místí Raja (Akshaye) totiž na stejném místě chce vybudovat obchodní středisko.