Červen 2011

Premiéry - květen 2011

4. června 2011 v 21:53 | Gaja Gamini |  Trailery a nové filmy

Odpusťte malý výpadek. Bohužel jsem nestihla pravidelný článek o bollywoodských premiérách zaslat v květnu, tak se teď můžeme ohlédnout, jaké filmy vyrazily minulý měsíc do světa.

První v řadě (z těch propagovaných) byl Luv Ka The End. Název naprosto otřesný, evokující loňskou katastrofu s názvem I hate luv storys. Doufejme, že nebude stejně tak bolestné jej sledovat. Jde o další romantickou komedii určenou pro tenagery, kterými se to poslední léta všude jen hemží. Nechybí samozřejmě sázka o to, kdy se chlapec vyspí s dívkou a tak dále.... Nějak se mi něchce obtěžovat s popisem, jelikož to opravdu není můj šálek kávy. Nejvíce mne zaujalo to, že hlavní roli má debutující dcera herce Shaktiho Kapoora, který proslul "blbečkovskými" podpůrnými rolemi v osmdesátých a devadesátých letech. Snad bude mít děvče větší štěstí než otec. Režisérem filmu je kdosi jménem Bumpy, produkčním domem je Yashraj.Lagaan

3. června 2011 v 9:16 | Gaja Gamini |  Recenze

Režie: Ashutosh Gowariker
Hrají: Aamir Khan, Gracy Singh, Rachel Shelley, Paul Blackthorne
Rok: 2001
Moje hodnocení: 7/10


Celý název filmu zní "Lagaan - Bylo nebylo v Indii", takže začněme na stejnou notu. Bylo nebylo, v devatenáctém století vládla anglická královna Viktorie mohutné říši, nad níž nezapadalo slunce, a patřila do ní i Indii. A v královnině jménu vládli této zemi, která se tak moc lišila od jejich vlastní, vojenští velitelé a důstojníci. Důstojníkem spravujícím oblast Champaner je kapitán Andrew Russel. Slizský, rozmazlený, bohatý a trávící čas lovem, svůj pobyt v Indii si vyloženě užívá, jelikož mu dává možnost zesměšňovat a urážet všechno a všechny.Od prvního momentu víme, že on je tady ten ZLÝ. Když se jednou rozhodne, že místní raja by měl sníst kousek masa, a ten jako správný Hindu odmítne, náš milý kapitán si řekne, že je uražen a na oplátku žádá, aby mu svěřená oblast vyplatila dvojnásobný lagaan (daň placená v obilí). Vesničané z toho přirozeně nejsou dvakrát nadšeni, hlavně když poslední dobou je sušovala sucha.

Jeden z vesničanů, Bhuvan, je obzvláště rozhořčen (což je trochu diné, protože je jediný, koho neuvidíte nikdy pracovat) a navrhne, aby lidé šli k rajovi a celou věc s ním probrali. Ale raja se právě dívá na zápas v kriketu a vesničané musejí chvíli počkat. Kriket se jim zdá poněkud hloupý, a jelikož Bhuvan nemůže mlčet, Angličané jsou dotčeni. A jelikož kapitán Russel nikdy nemá nouzi o nápady, které mohou urazit a ponížit jiné, navrhne vesničanům, že pokud dokáží porazit jeho tým v kriketu, lagaan jim bude zcela odpuštěn. Když ale prohrají, budou muset zaplatit trojnásobek. Poté, co si vyslechne rady svých společníků (NE BHUVANE! NE!) Bhuvan přijímá výzvu.