Bollywood - the greatest love story ever told

13. května 2011 v 10:06 | Gaja Gamini |  Co se děje

11. května vypukl v Cannes slavný mezinárodní filmový festival, a dorazily na něj i někteří předtavitelé bollywoodského průmyslu. Jako každý rok se z nich největší pozornosti těšila Aishwariya Rai, po červeném koberci se ovšem letos prošli i Karan Johar, Saif Ali Khan, Rani Mukherjee, Dia Mirza a Sonam Kapoor. A zatímco se budou všichni snažit urvat trošku pozornosti, která se upírá k úplně jiným jménům, bude se jako jeden z nesoutěžních snímků prezentovat zbrusu nový dokument nazvaný opravdu vznešeně: Bollywood - The greatest love story ever told.

Dokument byl režírován Rakeshem Mehrou a produkován Shekarem Kapurem společně s UTV. Dal si za úkol zachytit v čase 81 minut vývoj bombajského filmového průmyslu, popsat jej a přiblížit světu, stejně jako připomenout ty nejdůležitější filmy a okamžiky. Pomocnou ruku v podobě krátkých rozhovorů poskytli hvězdy jako Amitabh Bachchan, Dev Anad, Shammi Kapoor, Madhuri Dixit, Aishwariya Rai Bachchan a Katrina Kaif (co tam dělá poslední zmiňovaná se mě neptejte).


Samotný režisér se k dokumentu vyjadřuje následovně:

"Milujeme ho. Nenávidíme ho. Vnímáme ho jako agresivní. Vnímáme ho jako moderní. Potřebujeme jej dýchat, abychom si připadali naživu, ale zároveň si stěžujeme, že jde o znečištěný vzduch. Někteří ho označují za melodramatický. Jiní za legendární. Někteří tvrdí, že drží Indii pohromadě. Jiné, že jde o největší vliv kazící Indy a měl by zmizet z našich břehů. Někteří říkají, že dává identitu a individualitu 25 milionům Indů, kteří naše břehy opustili, a jejich potomstvo ve třetí generaci je na něj stále závislé....

Bollywood.

Milostná aféra pro 2 miliardy lidí po celém světě, která trvá přes 70 let, a nejenom odmítá přestat, ale roste. Objímá svůj nejdůležitější, nejnáviděnější, nejmilovanější element. Píseň a tanec. Hudbu. Žádný bollywoodský film si nemusí říkat muzikál. Nepotřebuje žádnou takovou výmluvu. Prostě jím je. Nehledě na žánr....."

Bollywood je rozhodně jeden velký milostný příběh, který prožívám spolu s těmi dalšími miliony i já. Co na něm miluji nejvíc je jeho schopnost činit lidi šťastnými. Přivádí je k sobě, a to nejen v rámci jednoho národa. Nechte si své předsudky, chcete-li. Já mohu jen říci, že žádný jiný filmový průmysl mi nedal takový pocit volnosti, svobody, žádný mne tolik nenadchl, nedojal, neukázal tolik emocí, nedonutil mne tančit a skutečně ocenit roli hudby ve všedním životě. Bollywood rozhodně je "the greatest love story ever told". A já se moc a moc těším, až tenhle dokument uvidím.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 novello novello | Web | 28. září 2016 v 0:46 | Reagovat

online pujcka pred výplatou rýmařov 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama