Bunty aur Babli

21. dubna 2011 v 10:54 | Gaja Gamini |  Recenze

Režie: Shaad Ali
Hrají: Rani Mukherjee, Abhishek Bachchan, Amitabh Bachchan
Rok: 2005
Moje hodnocení: 7,5/10

Rakesh žije v malém městě. Většinu času tráví sněním o své budoucí kariéře - a k zármutku svých rodičů rozhodně netouží kráčet v otcových stopách a stát se vlakovým průvodčím. Chce být úspěšný a bohatý, chce, aby jeho jméno bylo známé. Má spoustu nápadů jak rychle a efektivně vydělat peníze. Ovšem zatímco si dělá plány o tom, jak se mu pohrnou rupie za pronájem sprchy, otec mu dává ultimátum. Buď se konečně laskavě dostaví k přijímacímu pohovoru na průvodčího, nebo potáhne z domu. A tvrdohlavý Rakesh si vybere druhou možnost.

Vimmi žije v malém městě. Je to chytré děvče, velmi zamilované do své vlastní krásy. I ona má velké sny - chce se stát úspěšnou modelkou a vyhrát Miss Indie. Nicméně její rodiče mají jiné představy a rychle domluvá její sňatek s vhodným chlapcem. Jsou téměř šokováni, že dívce se příliš nepozdává vyhlídka na to, že bude "jíst, pít, chodit a spát tak, jak si to bude přát její nová rodina" a ještě větší šok nastává, když Vimmi uteče z domova před nechtěnou svatbou a je odhodlána dostat se k modelingu.Ani Vimmi ani Rakesh nemají úspěch. Poté, co na sebe narazí na nočním nádraží zjišťují, že jejich sny jsou podobné. Rozhodnou se proto společně jet do Bombaje, města, kde se plní sny. Jelikož potřebují finanční prostředky na cestu, okradou podvodem podnikatele, který předtím sklidil úspěch za jeden z Rakeshových nápadů, když jej vydával za vlastní. A podobně probíhá celá jejich cesta - jí v nejlepších restauracích, spí v nejlepších hotelech, a za nic neplatí, jelikož všechny dokážou chytrými převleky obelstít. A jelikož tento životní styl je oba vzrušuje a baví, opouští oba své staré plány a pod přezdívkami Bunty a Babli berou bohatým a občas dávají chudým. Snadno vklouznou do jakékoliv nové identity a jako obchodníci, inspektoři, bohatí turisté nebo místní průvodci snadno okrádají všechny, kteří jim uvěří. Navíc oběma vyhovuje, že toto počínání jim přináší "slávu". Krádeže, podvody, lhaní - to všechno z nich udělá nejvíce notoricky známé zlodějíčky v Indii. A co víc - mezitím vším se do sebe stačí zamilovat a vzít se. Ovšem na jejich štěstí pomalu padá stín. Sami to ještě nevědí, ale v patách jejim policejní důstojník Dashrath Singh a s každým jejich zločinem se k nim pomalu, ale jistě přibližuje....

Torchu jsem se bála, že půjde o jeden z oněch "jdi za svým snem" filmů, které v tunách chrlí Amerika, ale naštěstí jsem se pletla. Příběh, určitě ne zcela bezdůvodně, připomíná historii gangsterské dvojice Bonie a Clyde, nicméně Bunty aur Babli postrádá jakékoliv temné či drastické momenty. Okrádání je pro Buntyho a Babli něco vzrušujícího, co poskytuje adrenalin, ale není možné si ani představit, že by někoho mohli zabít. Příběh vlastně není silou filmu, tou jsou herecké výkony všech tří hlavních představitelů. Nikdy jsem nebyla velká fynynka Abhisheka Bachchana a stále jej shledávám nezajímavým a nepřetékajícího talentem. Obvykle není schopen "stát se" postavou, ovšem Bunty je jeho příležitost. Vtipný, ambiciózní a trochu dětský, Bunty se v hodně ohledech podobá svého předtaviteli a možná i proto to funguje (až na nějaký ten otřesný tanec). Rani Mukherjee je perfektní. Živelná a trochu rozmazlená, sebevědomá a se silnou vůlí, zamilujete se do ní v okamžiku, kdy se objeví. Abshishek jí vlastně hraje druhé housle, ale vzájemně se velmi dobře doplňují a jejich chemie je vynikající. Amitabh Bachchan by se dal charakterizovat slovem "cool". A jakmile se objeví na plátně, vyžádá si automaticky a nenásilně veškerou pozornost. Ale na to není nic nového.....

Film (který bych charakterizovala nejspíš jako rodinný) má výbornou opakovací hodnotu. V příběhu a v tom, jak je vyprávěn, není nic vyloženě úžasného, co by zůstalo v paměti, a tak se člověk nenudí, když se podívá znovu. Co ovšem v paměti zůstane je vynikající soundtrack. Energetická Dhadak Dhadak a romantická Chup Chup Ke jsou zřejmě nejlepší skladby z desky. Pak je tu samozřejmě celosvětově známá Kajra Re, na niž se ovšem lépe dívá než aby se poslouchala. Choreografie od Vaibhavi Merchant poskytla Aishwarya Rai (která se ve filmu mihne) jedno z jejích nejlepších tanečních čísel vůbec. Pravda, člověk trochu pozvedne obočí, když Aishu provokativně mrká na Amitabha a člověk ví, že je to její budoucí tchán, ovšem zábava je zaručená. Dalším velkým tanečním číslem je Nach Baliye. A ačkoliv Rani vypadá dobře, Abhishek jí absolutně nestačí a vypadá poněkud směšně.

Pokud tedy chce vědět, jak prodat národní památník nebo vyloupit nákupní centrum během jediné noci, pusťte si Bunty aur Babli.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama