Romantické komedie roku 2010

4. března 2011 v 14:49 | Gaja Gamini |  Recenze
Rok 2010 viděl tak jako obvykle hned několik dobře propagovaných romantických komedií. Tomuto žánru jsem již před nějakou dobou odrostla, ovšem šest z nich si teď krátce představíme.

I hate luv storys

Režie: Punit Malhotra
Hrají: Imran Khan, Sonam Kapoor, Samir Soni
Hodnocení: 2,5/10

Jeden z naprosto nejslabších filmů roku. Co si budeme povídat: Imran Khan je milý chlapec, ale průměrný herec, a Sonam Kapoor není ani milé děvče, ani průměrná herečka. Nejsilnějším plusem filmu byla jejich kombinace - díky tomu, že jeden druhého nemohli přehrát, oba jsou hezcí a ve stejné věkové kategorii. Jako debutový film režiséra Punita Malhotry není vůbec špatný. Kamera je zvládnutá na výbornou, hudba je příjemná. Ovšem příběh samotný je zoufale slabý. Na samém počátku filmu si Imran stěžuje, že už mu lezou krkem věčné bollywoodské filmy začínající tím, že hlavní hrdina nevěří na lásku a skončí beznadějně zamilován. A přesně o tom, bez jakéhokoliv zvláštního zvratu, je paradoxně i I hate luv storys. Příběh nepřináši žádný nový pohled na věc, žádnou novou zápletku, a z tohoto ohledu se skoro nabízí slovo "zbytečný". Ukazuje perfektně, že i slušně natočný film může být neskutečná nuda. Po několika minutách jsem zjistila, že se na něj dívám jen kvůli okamžikům kdy se objeví tlustý Imranův kamarád v jednom ze svých úžasných triček hlásající hesla typu "Volný na 50%".


Aisha


Režie: Rajshree Ojha
Hrají: Sonam Kapoor, Abhay Deol, Amrita Puri, Ira Dubey, Cyrus Sahukar
Hodnocení: 3/10

Jen málo zachránilo Aishu, aby nepadla v hodnocení ještě níž než I hate luv storys. Jako milovnice knih Jane Austenové jsem byla velice zvědavá, jak si Bollywood poradí s adaptací jejího románu Emma. Inu, ne moc dobře. Základní příběh sice zůstává stejný, ovšem půvab a šarm Emmy Aisha zcela postrádá. A je smutné říci, že za to může jedna jediná věc. Tedy spíše osoba. Sonam Kapoor. Jediný film, který Sonam zatím nezkazila, byl její debut, za což můžeme vděčit schopnosti Sanjaye Bhansaliho vymačkat i z neherců dobrý výkon. Aisha však stojí a padá s jejím výkonem, který je zkrátka špatný. Sonam neovládá žádné obličejové výrazy, nemá absolutně ponětí o nějaké modulaci hlasu. Její předností je svěží krása a schopnost vypadat hezky, jenže to prostě film nezachrání. Plusovými body Aishi mohl být schopný Abhay Deol, dobrá hudba, krásné kostýmy a překvapivě osvěžující debutantka Amrita Puri. Ovšem producentem filmu byl otec Sonam, slavný Anil Kapoor, a nikdo mi nevymluví, že tatínkově holčičce nebylo všechno podřízeno. Abhay i Amrita, stejně jako další postavy, byli odsunuti na zcela vedlejší kolej. Doufejme, že teď už i Anilu Kapoorovi dojde, že jeho dcera není herečka, která by mohla nést film na vlastních ramenou.


Action Replayy


Režie: Vipul Shah
Hrají: Akshay Kumar, Aishwarya Rai, Aditya Roy Kapoor
Hodnocení: 5/10

Příběh o tom, jak se mladík vydá do minulosti, aby změnil neradostnou přítomnost, není tak docela originální. Nejlepším filmem na dané téma byla slavná americká série "Návrat do budoucnosti", která pro mne zůstává jedním z nejzábavnějších a nejoblíbenějších filmů. Zatímco Návrat do budoucnosti je zpracováním vizuálně i přes očividnou fantastiku velmi realistický, Action Replayy hraničí s pohádkami pro děti. A příběh se rozvíjí podobně naivně. Buďto má člověk pocit, že Aditya vpodstatě nic nedělá, nebo naopak dělá úplné ptákoviny (nejhorším příkladem je "zpívací" soutěž). Vizuálně je film hezky barevný, ale občas se vám ze všech těch cukrových barviček dělá trochu špatně. Nejlepší herecký výkon podává Aditya Roy. O hereckých kvalitách Akshaye Kumara jsem si nikdy moc nemyslela, nicméně zachovává si svůj obvyklý, konstatně dobrý přístup. Těšila jsem se na Aishwariyu, ale ve "staré" verzi byla neskutečně na ránu a jako "mladá" se vrátila do své éry zoufalého přehrávání. Plusem je jako vždy to, že se na ni výborně dívá a krásně tančí. A překvapivě dobře vypadá vedle Akshaye. Film propadl, a tentokrát se tomu vůbec nedivím. Průměrný snímek vhodný pro zabití času, když máte dobrou náladu.

Anjaana Anjaani


Režie: Siddhart Anand
Hrají: Ranbir Kapoor, Priyanka Chopra
Hodnocení: 6/10

Jak dva sebevrazi ke štěstí přišli. Když jsem se dívala na film poprvé, byla jsem trochu v šoku a trochu nadšená, jelikož co nelze snímku upřít je originalita a spoustu nečekaných situací. Jenže pak jsem si ho chtěla pustit znovu a zjistila jsem, že postrádá to, čemu se anglicky říká "repeat value", neboli opakovací hodnota. Co mi také poněkud vadilo bylo umístění příběhu do Ameriky, což nesloužilo žádnému účelu, protože New York by se klidně mohl změni v Bombaj a nedošlo by vůbec k žádné změně. Člověka tak trochu zamrzí, když se takhle vyhazují peníze a lépe pak chápe nářky těch, kteří tvrdí, že příběhy o Indech v zahraničí pomalu zabíjejí Bollywood. Některé morbidní vtipy také nemusí být každému po chuti a člověk se ptá, jestli už náhodou nepřekročily hranici dobrého vkusu. Ranbir Kapoor je budoucí superhvězda a po svém dědečkovi a sestřenici Karishmě můj nejmilejší Kapoor vůbec, nezklamal mne tedy ani tentokrát. Priyanka byla rozkošná když se radovala a dělala hlouposti, nicméně vyhrocené emocionální scény se mi zdály trochu nucené. Kombinace těchto dvou velmi schopných herců byla neokoukaná a nová, je ale pravda že vypadali spíše jako kamarádi než jako milenci. Hlavním hrdinou filmu zůstává soundtrack, kterému se dostalo nominace na cenu Filmfare.


Break Ke Baad


Režie: Danish Aslam
Hrají: Imran Khan, Deepika Padukone
Hodnocení: 7/10

Opět trochu zamrzí, že většina filmu se odehrává mimo Indii, tentokrát v Austrálii (mimochodem točeno na ostrově Mauritius). Imran se nám v žebříčku objevuje už podruhé - a na mnohem vyšší pozici. Tenhle herec je totiž závislý na tom, jaký dostane scénář, režiséra a hereckou partnerku. A dát mu Deepiku byla trefa do černého. Jejich chemie je velmi přirozená, jejich interakce rovněž. Roztomilý, nenáročný příběh o tom, co se stane, když vás nejlepší přítel začne unavovat, spadá do stejné kategorie jako I hate luv storys v ohledu předvídatelnosti, přesto si zaslouží mnohem vyšší hodnocení. Z herců mne velice mile překvapila hlavně Deepika. Předtím jsem viděla pouze její debut Om Shanti Om. Už tam se mi líbila, ale po boku Shahrukha Khana poněkud neměla šanci. Imran jí v tomto směru lichotí. Navíc Shanti i Sandhya z jejího prvního filmu a Aaliya z Break Ke Baad by nemohly být rozdílnější. Nenajdete snad jediný společný rys v těchto postavách, a přesto je Deepika ztvárnila velmi přesvědčivě, čímž mi dokázala, že nehraje ve filmech sama sebe jako Sonam. Ve filmu se mi rovněž líbily narážky a odkazy na starší Bollywood, který já osobně tolik miluji, především na film Mr. India (1987) a na píseň Ek Do Teen.


Band Baaja Baraat


Režie: Maneesh Sharma
Hrají: Anushka Sharma, Ranveer Singh
Hodnocení: 8/10

Poslední film, u kterého se zastavím, přišel do kin na samém sklonku roku 2010 a už teď je hitem. Zaslouženě. Více než schopná (byť začátečnická) režie, skvělé dialogy, výborný soundtrack a především vynikající herecké výkony Anushky a Ranveera pozvedají film, familiérně nazývaný BBB, na nejlepší romantickou komedii uplynulého roku. I zde existuje míra předvídatelnosti, týká se však jen samého závěru, nikoliv cesty k němu. Je nesmírně zábavné pozorovat dva mladé lidi při zakládání svatební agentury se všemi problémy, které k tomu patří. Humor je vždy na místě a příjemně podaný. Ranveer a Anushka tvoří skvělý pár. Ani jeden z nich nemá klasickou krásu a přitažlivost, která by jim získávala fanoušky, proto se tím oba více musí snažit na plátně. Anushka znovu dokazuje, že je za posledních deset let tím nejlepším, co se v Bollywoodu nově objevilo, a Ranveer jako debutant je obdivuhodný. Nesmírným kladem snímku je realističnost, ať již jde o způsob, jakým postavy hovoří, jak se oblékají i jak je prezentováno Dilí. Film je navíc prodchnut onou nedefinovatelnou "desi" náladou, jinými slovy je velmi "indický" a svěží.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanny Hanny | E-mail | 28. dubna 2013 v 18:50 | Reagovat

Ahoj, můžu se jen zeptat, kde si ty filmy dohledala?? Ve volném prodeji sem je nesehnala a ani ke stáhnutí nikde nejsou.
Předem dík za odpověď.

2 SergiooS SergiooS | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:30 | Reagovat

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

3 FloydfoM FloydfoM | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 2:51 | Reagovat

nha national healthcareer association  <a href=http://www.stesolid.cybersite.nu/>kopa stesolid online</a>  ematic android 4.0 tablet

4 TomkoH TomkoH | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 12:50 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

5 Augustcutty Augustcutty | E-mail | Web | 16. února 2017 v 4:22 | Reagovat

pill popper for cats  <a href=http://xanor.bloggnorge.com/>kjope xanor</a>  tablet holder for car

6 RobertGriex RobertGriex | E-mail | Web | 3. května 2017 v 9:59 | Reagovat

first health raeford nc  <a href=http://bryanallen.com/img/buy-brand-cialis.html>buy brand cialis uk</a>  safe appetite suppressant prescription

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama