Biwi no. 1

11. března 2011 v 14:19 | Gaja Gamini |  Recenze

Režie: David Dhawan
Hrají: Salman Khan, Karishma Kapoor, Sushmita Sen, Anil Kapoor
Rok: 1999
Hodnocení: 1,5/10

Nechtělo se mi věřit, že tenhle film byl největším hitem roku 1999. Protože to indikuje, že rok 1999 musel být vážně hrozný. Nepochybuji o tom, že do kin diváky přitáhla jména Karishma Kapoor a také Salman Khan, protože jinak si to opravdu vysvětlit neumím. "Biwi no. 1" neboli "Manželka číslo 1" je ještě děsivější než Raja Hindustani, a to už byla nějaká soutěž! Nepříliš originální příběh je následující: Prem (s takovým jménem kdo jiný než Salman Khan, že?), úspěšný majitel reklamní firmy, je zdánlivě spokojeně ženatý. Jeho manželka Pooja (Karishma Kapoor) se stará o dvě děti, tchyni, psa, vaří, uklízí a pořád vypadá dokonale. Nicméně tato absolutní idyla Prema začíná nudit a jakmile se naskytne příležitost zahájí útok na novou modelku ve firmě - Rupali (Sushmita Sen). Rupali nevaří, neuklízí a stará se tak maximálně sama o sebe, ale na rozdíl od Pooji nenosí sárí ale minisukně. A vzhledem k tomu, že pro ni nejatraktivnější kvalitou u muže je jeho peněženka, nemusí se Prem snažit o její pozornost příliš dlouho. Pravda, zapomene jí sdělit, že už je ženatý...


Milenci podniknou výlet do Švýcarska, ovšem kýženého soukromí se nedočkají, jelikož záhy narazí na Premova přítele Lakhana (Anil Kapoor) a jeho ženu Lovelee (Tabu). A čím více se jim snaží vyhnout, tím častěji jim kříží cestu. Od nich se Rupali dozví o Poojině existenci, ale Prem rychle vyrukuje s další lží: manželství bylo dohodnuto a Pooja je mentálně nemocná. Rupali mu ráda věří. Jenže netrvá dlouho a po návratu do Indie se Pooja dozvídá o Rupali hlavně díky psovi, který dokáže páníčka vystopovat a očividně byl od mládí učen o posvátnosti manželství. Pooja chce, aby si Prem vybral mezi rodinou a milenkou, a bohužel pro ni si Prem vybírá milenku a stěhuje se k ní.

Co následuje je Poojina válka - ačkoliv mi doteď není jasné, jestli ji zvedla k opětovnému získání manžela, nebo se jen rozhodla, že mu ze života udělá peklo. Jenže v tom, co dělá, není nic nového a jako komedie zklamává. Ačkoliv mi jí zpočátku bylo líto (koneckonců manžel ji podvádí!), jakmile se z ní stane pomstychtivá mrcha využívající všechno včetně svých dětí, ztratila veškeré mé sympatie. Dokonce i Rupali se občas zdála být ta lepší - a to je snad jediné pozitivum filmu, že neudělal z milenky automaticky zlou postavu. Všechny charaktery se ale chovají nelogicky, až divně a nechávají diváka v naprostém zmatku. Zároveň se dozvídáme, že aby manželka, která je sice krásná, porodila dvě děti a excelentně se vždy o všechno starala, bezmezně manželovi věřila atd. byla zajímavá..... nutně musí začít chodit oblékaná jako laciná holka, aby jí muž věnoval trochu pozornosti. Taky jsme svědky citového vydírání ze strany dětí, které neváhají ke svým účelům požádat o pomoc samotného Amitabha Bachchana. A nakonec se sice Prem vrací k rodině - ale teprve poté, co ho Rupali opustí, protože jí zase někdo něco nalhal.....

Jde o film, kde všichni lžou všem, nikdo se nesnaží ani v nejmenším pochopit druhého, a kromě psa nikdo očividně netuší, co dělá. Všechny postavy (kromě psa) jsou ve výsledku silně nesympatické a ani vás nezajímá, jak se cítí. Film je rovněž prošpikován několika opravdu nedobrými hereckými výkony. Zatímco Karishma a Anil Kapoor jsou "OK", Sushmita Sen nezanechává téměř žádný dojem, Tabu je vyplýtvána v nevděčné desetiminutové roličce a Salman Khan snažící se o emociální scény by mohl být ukázkou "jak to nedělat". Ani krátká role Saif Ali Khana nic nezachránila. Děti byly dokonale protivné - a stejné slovo můžeme hned použít i pro hudební podklad. Není zde jediná slučná píseň a slova "Ishq sona hai, ishq chandi hai, sona, sona, sona, sona" opravdu nejsou ze zlata.

Biwi no. 1 je pro vás pouze ve dvou případech:

  1. Jsme OPRAVDOVÝM fanouškem Karishmy Kapoor
  2. Jste masochista
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Remini Remini | Web | 19. března 2011 v 12:10 | Reagovat

Hahaha! Už len keď som si čítala, o čom ten film je, hneď som ho zavrhla. Manželka, ktorá bojuje o záletného manžela? Nikdyyy!! :D Ale priznám sa k slabosti: milujem Chunari Chunari :) Videla si Monsoon Wedding? Film preslávil pieseň za veľkou mlákou a u mňa tiež. Takže Biwi No.1 bol aspoň na niečo dobrý. :)

2 Gaja Gamini Gaja Gamini | Web | 22. března 2011 v 10:31 | Reagovat

Mě se na Biwi no. 1 líbila jediná věc - to, jak Karishma vypadala. A to je prostě málo....

Je to vážně film, který je otřesný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama